Празникот Духовден во црквата Светa Богородица – Пречиста во Ливерпул

1427

На 27 мај 2018 година, кога Црквата го празнува празникот Слегувањето на Светиот Дух (Духовден), во црквата Светa Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleПразникот Духовден во црквата Свети Никола во Перт
Next articleПразникот Духовден во Соборната црква во Сиденхам