Празникот Духовден во Соборната црква во Сиденхам

1236

На 27 мај 2018 година, кога Црквата го празнува празникот Слегувањето на Светиот Дух (Духовден), во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Духовден во црквата Светa Богородица – Пречиста во Ливерпул
Next articleHe who creeps ahead Christ will pull back