Празникот Воведение на Богородица во Соборната црква на Сиденхам

774

На 4 декември, 2018 година, на празникот Воведение на Пресвета Богородица (Пречиста), во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскрај (27-ма Недела по Педесетница)
Next articleМолитвено одбележан храмовиот празник во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул