Петровден во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј

1377

На 12 Јули 2017 година, на празникот на светите славни апостоли Петар и Павле (Петровден), црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Свети Петар и Павле – Петровден во Соборната Црква во Сиденхам, Мелбурн
Next articleСвети Петар и Павле – Петровден во манастирот Донибрук