Недела по Богојавление – Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1427

На 21 јануари, 2018 година, во Неделата по Богојавление, кога Црквата го празнува споменот на светиот охридски архиепископ Григориј и преподобната Домника, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleНедела по Богојавление – Литургија во црквата Свети Никола во Перт
Next articleGod is more powerful than everything!