Недела на Св. Григориј Палама – Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1100

На 4 Март, 2018 година, во Втората Недела на Великиот Пост, посветена на светиот Григориј Палама, кога се празнува и споменот на светите апостоли Архип, Филимон и светата маченичка Апфија, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleНедела на Св. Григориј Палама – Света Литургија во манастирот Донибрук
Next articleНедела на Св. Григориј Палама – Света Литургија во црквата Св. Злата Мегленска во Хоперс Кросинг