Недела на Преподобен Јован Лествичник во црквата Свети Илија во Футскрај

1356

На 18 март, 2018 година, во четвртата недела од Великиот пост, во која се празнува споменот на преподобниот Јован Лествичник и на светиот маченик Конон и преподобниот Марко Подвижник, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleНедела на преподобен Јован Лествичник во црквата Свети Никола во Престон
Next articleНедела на Преподобен Јован Лествичник во црквата Свети Никола во Перт