Лазарева сабота во црквата Света Петка во Мил Парк

1375

На 31 март 2018 година, на Лазарева сабота, кога го празнуваме воскреснувањето на светиот и праведен пријател Христов четвородневниот Лазар, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleВоскреснување на еден нарко-зависник – чудо на преподобен Гавриил Ургебадзе
Next articleЛазарева сабота во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул