Втор ден Велигден – Светол Понеделник во црквата Свети Илија во Футскрај

1023

Воскресна Исус од гробот како што предрече и ни даде Вечен живот и голема милост!


На 9 април 2018 година, на Светол Понеделник, во црквата Свети Илија во Футскрај се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleВоскресение Христово во црквата Света Петка во Мил Парк
Next articleВтор ден Велигден – Светол Понеделник во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин