Втор ден Велигден – Светол Понеделник во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин

820

Воскресението Твое Христе Спасителу ангелите го слават на небото, и нас кои сме на земјата удостој нé со чисти срца да Те славиме (Тропар, глас 6)


На 9 април 2018 година, на Светол Понеделник, во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин, Викторија, се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleВтор ден Велигден – Светол Понеделник во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleВтор ден Велигден – Светол Понеделник во црквата Свети Никола во Перт