Втор ден Божик во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин

1321

На 8 јануари, 2018 година, на Втор ден Божик, кога се празнува Соборот на Пресвета Богородица и споменот на преподобниот Никодим Тисмански и Прилепски, во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниците се причестија со Светите Христови Тајни.

Previous articleВтор ден Божик во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleВтор ден Божик во црквата Света Петка во Мил Парк