Воскресение Христово во црквата Света Петка во Мил Парк

788

Христос Воскресна од мртвите и ни дарува живот вечен, се поклонуваме на Неговото тридневно Воскресение.


На 8 април 2018 година, на Воскресението Христово (Велигден), во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се објави Христовото Воскресение и се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

 

Previous articleВоскресение Христово во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул
Next articleВтор ден Велигден – Светол Понеделник во црквата Свети Илија во Футскрај