Воскресение Христово во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул

1101

Смрт, каде ти е осилото? Аде, каде ти е победата? Христос воскресна и ти си згазен.


На 8 април 2018 година, на Воскресението Христово (Велигден), во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се објави Христовото Воскресение и се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleВоскресение Христово во црквата Свети Никола во Престон
Next articleВоскресение Христово во црквата Света Петка во Мил Парк