Воскресение Христово во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл

813

Пасха свештена, Пасха Господова!


На 8 април 2018 година, на Воскресението Христово (Велигден), во црквата Свети Димитриј во Спригвајл, Мелбурн, се богослужеше Воскресна утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleВоскресение Христово во Соборната црква во Сиденхам
Next articleВоскресение Христово во црквата Свети Никола во Перт