Вознесение Христово – Спасовден во црквата Свети Никола во Перт

1260

На 17 мај, 2018 година, на празникот Вознесение на нашиот Господ Исус Христос, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleВознесение Христово – Спасовден во црквата Свети Никола во Престон
Next articleВознесение Христово – Спасовден во Соборната црква во Сиденхам