Вечерна богослужба со Света Василиева Литургија во црквата Свети Никола во Перт

1655

На 18 јануари 2018 година, на Водокрст, кога Црквата го празнува споменот на светите маченици Теопемт и Теона во црквата Свети Никола во Перт се отслужи вечерна богослужба со Света Василиева Литургија на која верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни. По Литургијата, според правилото беше извршен Голем водосвет.

Previous articleThe first prayers of the Christian
Next articleВечерна богослужба со Света Василиева Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај