Вечерна богослужба во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул

1572

На 6 јануари, 2018 година, на Бадник, во навечерието на празникот Раѓањето Христово – Божик, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј се отслужи празнична вечерна.

Previous articleВечерна богослужба во црквата Света Петка во Мил Парк
Next articleБожикно послание на Високопреосветениот Митрополит Петар