Велики Четврток – Вечерна со Василиева Литургија во манастирот во Донибрук

1592

На 5 април, 2018 година, утрото на Велики Четврток, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се изврши Светата Тајна Елеосветение и се отслужи вечерна богослужба со Света Василиева Литургија.

На Литургијата, верните се причестија со Светите Христови Тајни.

Previous articleВелики четврток – Вечерна со Василиева Литургија во црквата Св. Илија во Футскрај
Next articleВелики Четврток во црквата Свети Никола во Престон