Велики четврток – Вечерна со Василиева Литургија во црквата Св. Илија во Футскрај

1170

На 5 април, 2018 година, утрото на Велики Четврток, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше вечерна богослужба и Света Василиева Литургија.

На Литургијата, верните се причестија со Светите Христови Тајни, а потоа се изврши Светата Тајна Елеосветение.

 

 

Previous articleВелики четврток – Вечерна со Василиева Литургија во црквата Св.Петка во Мил Парк
Next articleВелики Четврток – Вечерна со Василиева Литургија во манастирот во Донибрук