Велики Четврток во црквата Свети Никола во Престон

900

На 5 Април, 2018 година, на Велики Четврток во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше вечерна богослужба и Света Василиева Литургија.

Вечерта се отслужи и Службата на Светите и Спасителни Страдања на Господ Исус Христос.

Previous articleВелики Четврток – Вечерна со Василиева Литургија во манастирот во Донибрук
Next articleСлужба на Светите и Спасителни Христови Страдања во црквата Св. Илија во Футскрај