Богојавление во црквата Свети Никола во Престон

1386

На 19 јануари 2018 година, на празникот Богојавление (Водици) – Крштевање Господово, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија на која верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

По Литургијата, беше извршен Големиот Богојавленски водосвет.

 

Previous articleПразникот Богојавление во црквата Света Петка во Мил Парк
Next articleПразникот Богојавление во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул