Архиерејска вечерна богослужба во црквата Свети Никола во Престон (Собор на Свети Архангел Михаил)

996

На 20 ноември, 2018 година, вечерта, кога се празнува Соборот на свети Архангел Михаил и светиот Ангел Лерински, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се отслужи празнична вечерна богослужба на која чиноначалствуваше Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски г. Петар.

 

Previous articleРejoice in all your difficulties and sorrows
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг