Архиерејска Вечерна богослужба во црквата Свети Димитриј Солунски во Спрингвајл, Мелбурн

1463

На 8 Август, вечерта, кога се празнува споменот на светиот великомаченик и исцелител Пантелејмон и светите Седмочисленици (Свети Методиј и Кирил, Светите Климент, Наум, Сава, Горазд и Ангелариј), Неговото Високопреосвештенство Митрополитот г. Петар, благоволи да богослужи вечерна богослужба во црквата Свети Димитриј Солунски во Спрингвајл, Мелбурн.

 

Previous articleАрхиерејска Света Божествена Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн
Next articleСвета Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај