Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт

868

На 14 Јуни, 2020 година, во Првата недела по Педесетница (на Сите Светии), кога се празнува споменот на светиот маченик Јустин Философ и преподобниот Агапит Киево-печерски, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Втора Недела по Педесетница)