Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (10-та Недела по Педесетница)

588

На 25 Август, 2019 г., во 10-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченици Аникита и Фотиј и светиот свештеномаченик Александар, вво црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божестевна Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (10-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (10-та Недела по Педесетница)