Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Обрезание Господово)

817

На 14 Јануари, 2018 година, кога се празнува празникот Обрезание Господово, светиот Василиј Велики Кападокиски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Обрезание Господово)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Обрезание Господово)