Педесетница - Духовден во Престон

164

На 23.06.2024 кога Црквата го празнува Слегувањето на Светиот Дух врз апостолите – Педесетница, во храмот „Свети Никола“ во Престон беше богослужена Света и Божествена литургија. Богослужеше: протоереј Трајко Мојсов.

Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПедесетница - Духовден во Сиденхам
Next articleПедесетница - Духовден во Футскрај