Трет ден Божик во црквата Свети Илија во Футскрај

1397

На 9 јануари, 2018 година, на Трет ден Божик, кога се празнува споменот на светиот првомаченик и архиѓакон Стефан, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниците се причестија со Светите Христови Тајни.

Previous articleВтор ден Божик во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleКој не ги љуби непријателите во него ја нема Божјата благодат