Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон

897

На 27 октомври, 2018 година, кога се празнува споменот на преподобната мајка Параскева (Петка) Епиватска, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous articleАрхиерејска вечерна богослужба и Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај