Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (23-та Недела по Педесетница)

1474

На 12 ноември, 2017 година, во 23-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот апостол Клеопа и светите маченици Зиновиј и Зиновија, во црквата Свети Никола во Перт се богослужеше неделна утрена и света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија (23-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (23-та Недела по Педесетница)