Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Втора Недела по Педесетница)

965

На 10 јуни, 2018 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот епископ Никита Халкидонски, светиот Евтихиј, светата маченица Еликонида, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Втора Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Втора Недела по Педесетница)