Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (14-та Недела по Педесетница)

1210

На 2 септември, 2018 година, во 14-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Самуил и на светиот свештеномаченик Филип, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвети Тајни Крштение и Миропомазание во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleПоуки на Светите Отци за бракот и воспитувањето на децата