Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Осма Недела по Педесетница)

1229

На 22 јули, 2018 година, во Осмата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Панкратиј Епископ Тавроменски, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ, се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Осма Недела по Педесетница)
Next articleGod's Story: The Good Samaritan