Света Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин

2149

На 30 декември, 2017 година, кога го одбележуваме споменот на светиот пророк Даниил и Трите Младенци, во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleДецата не треба да се притискаат и да се принудуваат
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (30-та Недела по Педесетница)