Раѓање Христово - Божик во Соборната црква во Сиденхам, Мелбурн

1455

На 7 Јануари, на празникот Раѓање Христово – Божик, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди! Навистина се роди!

Previous articleРаѓање Христово - Божик во црквата Свети Никола во Перт
Next articleРаѓање Христово - Божик во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл