Архиерејска Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј

1429

На 20 Август 2017 година, во 11-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот маченик Дометиј и преподобниот Пимен Многустрадален, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски, г. Петар, богослужеше Света Божествена Литургија и проповедаше во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и причести со Светите Христови Тајни.

Previous article11-та Недела по Педесетница - Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн
Next articleСлужбен дел на Австралиско-новозеландската епархија (01.08.2017 – 22.08.2017)