Тодорова сабота во црквата Свети Никола во Перт

1072

На 4 Март,  на Тодорова сабота, кога ги празнуваме светите апостоли Архип и Филимон, и Светата маченичка Алфија, во црквата „Свети Никола“ во Перт, се отслужи Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Христовите Тајни.

photo (1)_1 photo (2)_1

Previous articleИ ние сме икона: осквернета, но и осветена
Next articleHumility worse than the pride