Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (22 Недела по Педесетница)

773

На 17 Ноември, 2019 година, во 22-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Никандар и преподобниот Јоаникиј Велики, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (22 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (22 Недела по Педесетница)