Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (10-та Недела по Педесетница)

720

На 25 Август, 2019 г., во 10-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченици Аникита и Фотиј и светиот свештеномаченик Александар, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божестевна Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

       

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (10-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (10-та Недела по Педесетница)