Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (24-та Недела по Педесетница)

995

На 1 Декември, 2019 година, во 24-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Платон, Роман и Варул, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (24-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен (24-та Недела по Педесетница)