Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (21 Недела по Педесетница)

958

На 10 Ноември, 2019 година, во 21 Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата великомаченичка Параскева Икониска,во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (21 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (21 Недела по Педесетница)