Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Спасовден)

1073

На 6 јуни, 2019 година, на празникот Вознесение Господово (Спасовден), во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Спасовден)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (Спасовден)