Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Седма недела по Велигден)

918

На 9 јуни, 2019 година, во седмата недела по Велигден, посветена на 318-те Свети отци во Никеја, кога се празнува и споменот на светиот свештеномаченик Терапонт, светите маченици Теодора и Дидим, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Седма недела по Велигден)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Седма недела по Велигден)