Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Втора Недела по Педесетница)

849

На 30 Јуни, 2019 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Мануил, Савел и Исмаил, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Втора Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен (Втора Недела по Педесетница)