Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Сретение Господово)

1030

На 15 февруари, 2019 година, кога се празнува празникот Сретение Господово, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Сретение Господово)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (Сретение Господово)