Света Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (26-та Недела по Педесетница)

609

На 15 декември, 2019 година, во 26-тата Недела по педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Авакум и светата маченичка Миропија, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литругија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (26-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (26-та Недела по Педесетница)