Света Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Ѓурѓовден)

1122

На 6 мај, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец (Ѓурѓовден), во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleПразникот Свети Георгиј (Ѓурѓовден) во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богогородица во Сиденхам
Next articleПрославен празникот на Свети Георгиј Победоносец во црквата Успение на Богородица во Бризбен