Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (16-та Недела по Педесетница)

986

На 6 Октоври, 2019 година, во 16-тата Недела по Педесетница, кога се празнува соборот на Македонските светители и зачнувањето на Свети Јован Крстител, во Соборната црква, Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleВо Бризбен започна изградбата на новиот храм посветен на Успението на Пресвета Богородица
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (16-та Недела по Педесетница)