Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Митарот и Фарисејот)

965

На 9 февруари, 2020 година, во Неделата на Митарот и Фарисејот, кога се празнува споменот на преносот на моштите на светиот Јован Златоуст и споменот на преподобниот Петар Египетски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква (Недела на Митарот и Фарисејот)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Митарот и Фарисејот)