Света Литургија во манастирот на Свети Прохор Пчински во Донибрук (Спомен на преподобниот Нектариј Битолски)

1011

На 18 декември 2019 година, кога се празнува споменот на преподобниот Сава Освештен и преподобниот Нектариј Битолски, во манастирот на Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во манастирот на Свети Прохор Пчински во Донибрук (Спомен на Св.вмч. Варвара)
Next articleМолитвено одбележан храмовиот празник во црквата Свети Никола во Престон